Ana Sayfa » Duyurular » BASIN AÇIKLAMASI

 

BASIN AÇIKLAMASI

 

Demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, insan hakları ve hürriyetlerine gönülden bağlı olan Balkan Araştırmaları Merkezi’nin yönetim kurulu ve üyeleri; her türlü hukuk dışı faaliyet ve antidemokratik eylemleri reddediyoruz.

“Egemenlik Kayıtsız, Şartsız Milletindir” ilkesini gönülden paylaşmakta; milletin özgür iradesiyle seçilmiş bütün kamu kurumlarını tek meşru merci olarak kabul ediyoruz.
Milletin iradesiyle seçilmiş başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ne yapılan darbe teşebbüsünü şiddetle lanetlemekte, buna cüret etmiş olanların bir an önce yakalanıp adalete teslim edilmesini temenni ediyoruz.
Böylesi bir müdahaleyi çağ dışı olarak telakki edip, buna heveslenenlerin demokrasiyi hazmedemeyen, hukuku hiçe sayan, insan hak ve özgürlükleri ayaklar altına alan zavallı bir güruh olarak kabul ediyoruz.
Yaşanan son derece üzüntü verici olaylarda şehit olan asker ve polislere, hayatını kaybeden sivil vatandaşlarına Allah’tan rahmet; yaralananlara acil şifalar; ailelerine ve Aziz Türk Milleti’ne sabır ve baş sağlığı dileklerimizi sunmaktayız.
Her zaman Balkan halkları, mutlu günde, acı günde, Türkiye’nin yanındadır, Türk Milleti’yle dayanışma içerisindedir.

KAMOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR!

BALKAN ARAŞTIRMALARI MERKEZİ
YÖNETİM KURULU VE ÜYELERİ ADINA YÖNETİM KURULU BAŞKANI

ENES IDRIZ